Kitap Tanıtım

Kelebek Etkisi: Cinayet Savcının Ölümü Polisiye Roman

Kelebek-Etkisi-Cinayet-Savcının-Ölümü

Kelebek Etkisi: Cinayet Savcının Ölümü” polisiye romanında; Batman’ın Gercüş ilçesinden Şanlıurfa’ya uzanan bu hikayede; Akif Komiser şehrin ileri gelen bir büyüğüne karşı yaşadığı minnet duygusunun baskısı altında çeşitli gerekçeleri kendince meşru sayarak basit gibi görünen bir iltimas ile bir gence haksızlık yapar. Bu haksızlık sonucu genç çocuk tutuklanıp cezaevine gönderilirken esas suçlu, babası ile el ele karakoldan çıkar. Tutuklanan gencin eğitim hayatı sona erer ve istikbali lekelenirken ailesi yıllarca bunun ızdırabını yaşar.

Yıllar sonra Akif Komiser, yapmış olduğu başarılı operayonlar ile terör örgütlerinin hedefi haline gelir  ve görevinde kazandığı bu başarıların gazetelere konu olduğu bir zamanda vahşice bir cinayete kurban gider. Tahkikat aşamasında özel hayatındaki çarpık ilişkiler nedeni ile de hedef haline gelmiş olduğu anlaşılır. Sonrasında ardı ardına sır dolu başka cinayetler daha gerçekleşir. Maktul ve katil zanlıları hakkında çıkan söylentiler, şüpheler akıl almaz hal alır. Tüm bu yaşanan hengamde bir de küllenmiş bir yitik sevdanın yeniden alevlenmesi yürekleri ısıtırken cinayetin faili olarak ilişkilendirilir. Ilerleyen her aşamada ayrı bir çok katil zanlısı ortaya çıkar. Şüpheli şahıslar, karşılıklı olarak birbirlerini suçlamaktadır. Karanlık bir el tarafından gerçekleştirilen türlü entrikalar ve akıl almaz oyunlar, yaşanan olayların seyrini değiştirirken emekli  Başkomiser Mahir Yılmaz, büyük bir ustalık ile kısa sürede ipin ucunu yakalar ve olayı çorap söküğü gibi çözer.

Kelebek Etkisi: Cinayet Savcının Ölümü bir solukta okuyacağınız polisiye roman türünde bir kitaptır.

Kelebek-Etkisi-Cinayet-Savcının-Ölümü

Kitabın arka kapak yazısında Yazar Mehmet Bal şu ifadeleri kullandı,

Basit! bir iltimas nedeni ile uğradığı haksızlık sonucu tutuklanıp eğitim hayatı sonlanan ve istikbali lekelenen bir genç ve bu durumun yıllarca ızdırabını yaşayan gözü yaşlı ailesi.
Yapmış olduğu başarılı operasyonlar ile terör örgütünün hedefi haline gelen ve vahşice bir cinayete kurban giden başarılı bir Komiser.
Komiserin özel hayatında yaşadığı çarpık ilişkiler. Beklenmedik anda ardı ardına gerçekleşen sır dolu cinayetler.
Maktul ve katil zanlıları hakkında çıkan söylentiler.
Karşılıklı olarak birbirlerini suçlayan şüpheli şahıslar.
Tüm bu yaşanan hengamede bir de küllenmiş bir yitik sevdanın yeniden alevlenmesi.
Karanlık bir el tarafından gerçekleştirilen türlü entrikalar ve akıl almaz oyunlar, yaşanan olayların seyrini değiştirirken emekli Başkomiser Mahir Yılmaz’ın, büyük bir ustalık ile kısa sürede ipin ucunu yakaladığı ve olayı çorap söküğü gibi çözdüğü sıra dışı bir cinayet hikayesi.

[koo_button url=”https://nidakitap.com.tr/urun/kelebek-etkisi-cinayet-savcinin-olumu/” type=”regular” size=”medium” icon=”fa-heart” target=”_blank”] Şimdi Satın Al! [/koo_button]

Bir yanıt yazın