Kitap Tanıtım

Dünya İnsanlık Tarihi

blank

Tarihçi ve Sosyolog Mehmet Karasakal’ın kaleme aldığı “Dünya İnsanlık Tarihi” isimli bu eser, dünyanın ve ilk insanın yaratılışından 2000 yılına kadar İnsanlığın, toplumların ve devletlerin varlığını ve mücadelesini, devletlerin ve toplumların yönetme-yönetilme biçimlerini objektif bir biçimde ve birtakım değerlendirmelerle, bir bütün halinde ve ağırlıklı kronolojik olarak tek cilt bir kitapta anlatılmaktadır.

Bir araştırma ve inceleme ürünü olan eser farklı zamanlardaki benzer olayları ve aynı zamandaki farklı olayları birçok analiz, karşılaştırma, sentez ve değerlendirme usulüyle yan yana getirerek tarihten mümkün olduğu ölçüde nasıl istifade edilmesi gerektiğini çarpıcı cümlelerle gözler önüne sermektedir.

Yalnızca güçlülerin ve kazananların yazdığı/yazdırdığı tarih anlayışını yıkarak aynı zamanda birçok kişinin hayallerini yıkacak, canını acıtacak, moralini bozacak bir acı gerçeklikle insanları doğru ve objektif bir biçimde tarih okumaya; alternatif tarih bakış açısıyla, materyalist ve liberalist bakış açısının tekelindeki tarih yazıcılığına İslâmi bakış açısını da kazandırarak tarihi daha doğru anlamaya yardımcı olacaktır. Dikkat edin doğru ve gerçek tarih sizi rahatsız edebilir!

Zaman zaman liderlerin, devletlerin, dinlerin araçsallaştırılarak insanları nasıl felakete sürüklediğini, zaman zaman göçlerin, ekonomik sebeplerin, doğa olayların insanları nasıl felaketten kaçmaya zorladığını bu kitapta görecek ve o günün koşullarını ve psikolojisini adeta kendiniz yaşamış gibi hissedeceksiniz.

İnsanın birey, bireylerin grup, grupların toplum ve devlet olma sürecini tanımlayarak size insanlığın hayat hikâyesini anlatacak, insanlık tarihinin kısa filmini gösterecek bu kitapta; üstün olduğunu düşünen toplumlar ile eşit olmaya çalışan toplumların “yok etme-yaşama tutunma” mücadelesini göreceksiniz.

Düşünce ve ideolojik eğilimlerine bakmadan, doğulu batılı ve Müslim-gayrimüslim ayırımı yapılmadan alanında en iyi olan yazarların başyapıt eserlerinden ve ilk elden kaynaklardan beslenerek kaleme alınan bu eserde her konu başlığı; karşıt görüş yaklaşımı ile çapraz okuma yapılarak eleştirel ve doğruluğu ölçümlenerek ele alınmıştır. Bu sayede tarih biliminin olmazsa olmazı olan objektiflik/nesnellik ilkesi bu eserde tam olarak uygulanmaya çalışılmıştır.

Dünya İnsanlık Tarihi kitabı, 165X235 ölçülerinde 640 sayfa hacminde Tarih Bilimine Giriş bölümüyle başlayan, 7 Adet iç kitaptan ve toplamda 23 Bölümden, 506 Başlık ve Alt başlıklardan oluşan, Bibliyografya ve Dizin ile sona eren Tarih/İnceleme türü bir kitaptır.

[koo_button url=”https://nidakitap.com.tr/urun/dunya-insanlik-tarihi/” type=”regular” size=”medium” icon=”fa-heart” target=”_blank”] Şimdi Satın Al! [/koo_button]

Bir yanıt yazın