Biyografi

Yazar Resmi

Muhammed Ebu Ferha

Dr. Muhammed Ebu Ferha, iş ve ekonomi alanında kendisini sürekli geliştiren, önemli bir deneyime sahip bir uzmandır. Ezher Üniversitesi’ndeki eğitiminin tüm aşamalarında idealist bir öğrenci idi. İdealizmi onu ticarete yönlendirdi. ‘Ticari, Hukuki ve Lojistik Olarak Uluslararası İşlemler’ adlı yüksek lisans çalışmasından sonra Kanada’daki West Brook Üniversitesinde ‘Beşeri Kaynakların İktisadi Felsefesi ve Bunların İnsan Gelişimindeki Rolü’ adlı doktora tezini tamamladı.
Dr. Muhammed Ebu Ferha, arap ve uluslar arası birçok şirketin yöneticisi ve danışmanı, uluslar arası birçok iş kuruluşunun üyesi ve kişisel gelişim uzmanıdır. Hafıza, etkili yönetim, zihin haritası, hızlı okuma, stratejik planlama gibi alanlarında kendisini yetiştiren ender uzmanlardandır. Psikoloji, sevkiyat, satış ve kişisel gelişim alanlarında çok sayıda sertifikaya sahiptir.
Dr. Muhammed Ebu Ferha, Ne Haber, Gece Yarısı Bereketi, Çocuklarını Değerlendir, Gönül Diyalogları, Ahir Zaman Babaları, Torun gibi birçok televizyon programının sahibidir. Birçok televizyon programına da konuk olmuştur.
Dr. Muhammed Ebu Ferha’nın bu kitaptan başka “Kendinle Barış” ve “Seni Milyoner Yapacak 7 Sır” gibi birçok kitabı bulunmaktadır.
Dr. Muhammed Ebu Ferha; İbrahim el-Fiky, Tony Buzan, Brian Tracy, John Green, Steven Covey, Carmen Bustyk, Dave Urlich, Frederich Hearn, Jones Ridderstale, Ram Sharan, Philip Kotler, Linda Grayton, Bob Nelson, John Raker ve Gary Dessler gibi nice çağdaş bilim adamı, düşünür ve yazardan eğitim almıştır.